Kantorowice 23 V 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. To także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących.

        Po południu o 17,30 Nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszy św. o 18,00.

Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zachęcam do udziału we Mszach św. tego dnia, które będą o godz. 8,00 18,00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej. Jutro też przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dzień 24 maja każdego roku, jest poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w Chinach. W wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany. Za wiarę w Chrystusa wielu naszych braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy im choćby dar modlitwy i pamięci, prosząc, aby i oni mogli cieszyć się wolnością religijną.

        W środę św. Filipa Nereusza (1515-1595), kapłana. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

        W tym dniu, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji polecajmy je Bogu w modlitwie, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. Na co dzień otaczajmy je szczególną miłością i wdzięcznością. A te, które już Pan powołał do wieczności, polecajmy Bożemu miłosierdziu.

        W czwartek po raz dziewiąty będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

        W tym dniu przypada wspomnienie św. Pawła VI, papieża.

W piątek 40 rocznica śmierci błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski (1981).

 W sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

        W sobotę w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie o 9,00.

W niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypada  wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika i św. Zdzisławy.

        W najbliższą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, o których mówi II i III przykazanie kościelne: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” oraz „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Kto tego obowiązku katolika i człowieka wierzącego jeszcze nie dopełnił, to w tym tygodniu do niedzieli włącznie ostatni dzwonek.

        Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (3 czerwca). W tym roku pójdziemy z Chrystusem Eucharystycznym wokół osiedla G. Morcinka. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

I – mieszkańców bloku 23b

II – mieszkańców bloku 19

III – mieszkańców bloku 23, mieszkania od 21 do 37

IV – mieszkańców bloku 219.

Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci nowego dzwonka – sygnaturki. Zaś nowożeńcom za porządki w kościele w tym tygodniu. Teraz ze sprzątaniem wracamy na ul. Kantorowicką.