Kantorowice 9 V 2020

VI Niedziela Wielkanocna

W naszej Parafii przeżywamy dziś zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11,00. Będzie jej przewodniczył ks. dr Stanisław Mieszczak, Sercanin, który we wrześniu przygotowywał nas do konsekracji kościoła. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

        O godz. 17,30 nabożeństwo majowe.

        Jutro, we wtorek i w środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej „dni krzyżowe”). Codziennie procesja błagalna ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17,30. W poniedziałek pójdziemy na pola koło Convectora, we wtorek na ul. Zakole a w środę na ul. Kantorowicką. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się także w Polsce, a ludzi głodnych na świecie ciągle przybywa. Stąd zachęta do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz 40 rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. W Arce Pana rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich.

       W piątek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.

        Ponieważ jest to II piątek miesiąca o 17,30 będzie Różaniec za zmarłych wypominanych z wypominkami i Msza św. za nich ofiarowana.

.      W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada również święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

       A na Mszy św. o 12,30 będziemy przeżywać I Komunię świętą dzieci z klas III.

        Bardzo dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do odpustu. W nowym tygodniu proszę ponownie rodziców pierwszokomunijnych.

    W czwartek odbył się w naszym kościele pogrzeb śp. Zofii Borek z bloku 9, wdowy po śp. Janie. W styczniu skończyła 96 lat.