Kantorowice 2 V 2021

V Niedziela Wielkanocna

        Po Mszy św. o 9,00 zmian tajemnic różańcowych.

        O 17,30 Nabożeństwo majowe.

Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi PannyKrólowej Polski a zarazem Święto NarodoweRocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaMsze święte w obecnym porządku niedzielnym. Po Komunii świętej odnowimy Ślubu JasnogórskieNabożeństwo Majowe o 17,30.

        We wtorek święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa, patrona strażaków i hutników.

       W środę św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

      W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

      W I czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za Eucharystię oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej Parafii.

      W I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Po południu od 17,00 spowiedź święta. O 18,00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym i majowym oraz spotkanie do bierzmowania.

W sobotę uroczystość świętego Stanisława BM, głównego patrona Polski, archidiecezji krakowskiej i patrona naszej Parafii. Zapraszam na uroczystą Eucharystię o godz. 18,00.

Na Wawelu święcenia diakonatu.

W sobotę o 20,00 majówka przy krzyżu na ul. Ku Raciborowicom. Zapraszam zwłaszcza Parafian z Zesławic.

        W niedzielę w naszej Parafii zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11,00. Będzie jej przewodniczył i kazania będzie głosił ks. dr Stanisław Mieszczak, Sercanin, który we wrześniu przygotowywał nas do konsekracji kościoła.

Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – bardzo proszę o zorganizowanie się do poszczególnych funkcji.

Odpust to najważniejsza uroczystość parafialna w ciągu całego roku. Aby umożliwić wszystkim Parafian udział w uroczystościach odpustowych w przyszłą niedzielę również będą dwie dodatkowe Msze św. o godz. 7,30 i 12,30.

W niedzielę też uroczystości św. Stanisława na Skałce w Krakowie.

Bardzo dziękuję rodzinie Bierzanowskich z ul. Kantorowickiej i rodzinie Szczupaków ze Starego Gościńca za porządki w kościele w tym tygodniu. O przygotowanie kościoła do odpustu proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych.