Kantorowice 25 IV 2021

IV Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy dziś 58 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.

       Dziś przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

       W środę bł. Hanny Chrzanowskiej a także św. Joanny Beretty Molli. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

       W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W czwartek rozpoczyna się Nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej Parafii, przed jego uroczystością. Nowennę będziemy odprawiać codziennie na początku Mszy św.

Jak co roku, na czwartek 29 kwietnia, na pierwszy dzień nowenny, mamy zaproszenie na Wawel na godz. 17,30 wraz z innymi Parafiami Archidiecezji, których patronem jest św. Stanisław.

       Natomiast odpust parafialny ku czci naszego Patrona będziemy przeżywać za 2 tygodnie, w niedzielę 9 maja.

       Powoli wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W piątek pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Codziennie będziemy gromadzić się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie o 18,00, a w niedziele przed Mszą św. tzn. o 17,30.

       W sobotę,1 maja, przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

       W I sobotę podczas nabożeństwa majowego modlitwy w intencji rodziców, oczekujących na urodzenie dziecka.

       W sobotę o 20,00 majówka przy kapliczce na ul. Zakole koło rodziny Kuśnierzów.

        W niedzielę przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

       Bardzo dziękuję rodzinie Skrzekuckich, Stefańczyków i Grelów z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele. Proszę następne rodziny.