Kantorowice 18 IV 2021

III Niedziela Wielkanocna

Dziś III Niedziela Wielkanocna. Od 13 lat ta niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego Słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Biblia, czyli Pismo Święte, to przecież najważniejsza Księga dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Zawiera ona objawienie Boże, dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

         W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława BM. Z powodu uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

        W sobotę wspomnienie św. Jerzego.

        Za tydzień IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 58 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.

        W niedzielę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin metropolity krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, którego polecamy naszym modlitwom.

        Bardzo dziękuję tym, którzy włączyli się w parafialną akcję pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących, która trwała przez cały Wielki Post aż do dzisiaj.

        Bardzo dziękuję rodzinie Satałów i Wiechciów z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele. Proszę następne rodziny.

       Wczoraj w naszym kościele odbyły się dwa pogrzeby. Pierwszy śp. Jolanty Biela z ul. Zakole, wdowy po śp. Henryku. Przeżyła 61 lat. I drugi śp. Józefa Bochenka, również z ul. Zakole, męża pozostałej Danuty. Miał 65 lat.