Kantorowice 11 IV 2021

II Niedziela Wielkanocna

czyli Miłosierdzia Bożego

Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkanocną, kończącą oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Duchowo przenosimy się do stolicy Miłosierdzia Bożego, do naszych krakowskich Łagiewnik. Świat bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień na modlitwę za nas samych i naszych bliskich.

      Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Po południu o 17,30 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

        Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również 77 Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać. Do następnej niedzieli włącznie można jeszcze przynosić dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.

       W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji 3 piątku miesiąca.

       W niedzielę rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny.

       W niedzielę, trzecią miesiąca, naszym ofiarami wspieramy potrzeby inwestycyjne i gospodarcze naszej Parafii.

       Bardzo dziękuję rodzinie Zbrojów i Ozdobów z ul. Kantorowickiej za porządki w kościele w tym tygodniu. Proszę kolejne rodziny.

       Wczoraj w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Jerzego Szczerby z bloku 217a z ul. Kantorowickiej. Miał 69 lat.

        Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na os. Piastów 34 zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” on-line w najbliższą sobotę od 10,00 do 13,00. Szczegóły na stronie szkoły i na plakacie.

            Również Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów zaprasza na wirtualny dzień otwarty w najbliższą sobotę, 17 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.liceum.pijarzy.pl.

            Podobnie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Rity, prowadzone przez siostry augustianki, zaprasza rodziców i młodzież do zapoznania się ofertą edukacyjną szkoły oraz do uczestnictwa w dniu otwartym 15 kwietnia. Osoby zainteresowane zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej.