Kantorowice 5 IV 2021

Poniedziałek Wielkanocny

          Obchodzimy dziś drugi dzień największego święta chrześcijańskiego. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi do zwycięstwa.

        W tym tygodniu trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Przez  osiem dni świętujemy uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Natomiast okres paschalny, wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

        W piątek o godz. 17,30 Różaniec za zmarłych z wypominkami, a potem Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

        W najbliższy piątek nie obowiązuje nas też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkanocy.

        Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego.  Po południu o godz. 17,30 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

       W niedzielę rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Przypominam, że jeszcze przez dwa tygodnie możemy wesprzeć produktami żywnościowymi najbardziej potrzebujących.

      W niedzielę po Mszy św. o 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

       Teraz podziękowania: Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestniczącym, mimo ograniczeń, w Triduum Paschalnym, a szczególnie trwającym na modlitwie adoracyjnej w ciągu dnia i w nocy w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.

        Nade wszystko dziękuję tym wszystkim, którzy, mimo zewnętrznych trudności, święta wielkanocne przeżyli z oczyszczoną duszą i przystąpili do Sakramentu Pokuty i do Komunii świętej. Na szczęście czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa w tym roku do 30 maja.

         W sposób szczególny dziękuję Arturowi Włodarczykowi i Tomaszowi Kucharskiemu za przygotowanie tegorocznej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także Agacie i Mateuszowi Iwasykom oraz lektorom i ministrantom: Szymonowi i Bartoszowi Wyczesanym i Olafowi Stefańczykowi.

        Podziękowanie wyjątkowe należy się naszej służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i przygotowali wzorową liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję panu organiście za muzykę i śpiew.

       Dziękuję wszystkim za życzenia świąteczne, przekazane mi osobiście, smsami, mailami lub w inny sposób, oraz za wszystkie przejawy sympatii i życzliwości.

       Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom i nie tylko Parafianom za ofiary pieniężne przekazane na potrzeby Parafii czy to na tacę, czy mnie osobiście czy też przez wpłatę na konto Parafii. Nr konto Parafii znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii.

      Dziękuję rodzinie Raźnych, Gorczyców i Bartnickich z ul. Kantorowickiej za porządki w kościele. Proszę następne rodziny.

    Niech Zmartwychwstały Pan wejdzie do naszych domów z darem pokoju, mimo drzwi zamkniętych. W chorym świecie niech uczyni wszystko nowe.