Kantorowice 14 III 2021

IV Niedziela Wielkiego Postu

         Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”. W połowie Wielkiego Postu  mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje wielkopostny  fiolet i ołtarz ozdobiony kwiatami.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego, Patrona Krakowa, a także Patrona czystości, rodzin, ojców, pracujących, ubogich i umierających, jak i wielu jego imienników. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem.

W tym dniu szczególnie modlimy się za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o własną rodzinę. Wstawiennictwu św. Józefa powierzamy także wszystkie osoby noszące jego imię. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

        W piątek o godz. 17,00 Droga Krzyżowa, następnie Msza św. a po niej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, z racji III piątku miesiąca.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Na wszystkich Mszach świętych nauki ogólne. Rekolekcje będzie głosił ks. Stanisław Szklarczyk, ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców. Program rekolekcji wisi na tablicy ogłoszeń i znajduje się na stronie internetowej Parafii.

Za tydzień, w III niedzielę miesiąca naszymi ofiarami wspieramy cele inwestycyjne przy naszym kościele (obecnie jest to budowa ogrodzenia). Natomiast na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Bardzo dziękuję rodzinie Gałązków z ul. Zakole za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny. Powoli kończy się sprzątanie ulicy Zakole, a ponieważ nie wszystkie rodziny z tej ulicy sprzątały, proszę o zgłoszenie chęci sprzątania w zakrystii.