Kantorowice 28 II 2021

II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W czwartek święto św. Kazimierza królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej.

I czwartek po Mszy św. „Godzina Święta” – dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za dar Eucharystii i kapłaństwa.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Po południu spowiedź święta od 16,00. O godz. 17,00 Droga Krzyżowa. Następnie Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

I sobotę po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z modlitwami w intencji rodzin oczekujących na narodziny dziecka.

W niedzielę wspominamy święte męczennice Perpetuę i Felicytę. Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Od dzisiaj rozprowadzamy Baranki wielkanocne Caritasu z myślą o wsparciu dla najbiedniejszych, w cenie nie mniej niż 6 zł.

Dziękuję za ofiary z poprzedniej niedzieli, składane na potrzeby materialne naszej wspólnoty. Taca wyniosła 1225 zł i 57 gr. Natomiast w 35 kopertach było 2150 zł. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję rodzinie Pietrzyk i Bochenek z ulicy Zakole za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław”  prosi nas dziś o wsparcie finansowe dla chorego małego Szymona.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami i porządkowaniem naszego życia oraz  przygotowania się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i złem.