Kantorowice 21 II 2021

I Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w I części tego okresu, tj. do V Niedzieli Wielkiego Postu, powinniśmy szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania. Każdy z nas ma jakieś dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków.

Dzisiaj kończą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które rozpoczęliśmy w Środę Popielcową, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal.

Kończy się też Tydzień Trzeźwości, ale może warto pociągnąć go jeszcze dłużej np. przez cały Wielki Postu w duchu ekspiacji za tych, którzy codziennie nadużywają alkoholu.

Po południu o 17,15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Jutro święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

We wtorek św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o 17,00 Droga Krzyżowa.

Chciałem, jak co roku, ogłosić naszą parafialną wielkopostną akcję pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Produkty żywnościowe można przynosić przez cały Wielki Post aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego po świętach i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Nie pozostańmy obojętni na ludzką biedę. Pamiętajmy o biedniejszych od nas.

Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 21 do 24 marca.

Bardzo dziękuję rodzinie Raźnych – Mazurów i Kucharskich z ul. Zakole za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” w przyszłą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych prosi nas o wsparcie finansowe dla chorego dziecka.