Kantorowice 31 I 2021

IV Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Odbywać się będzie ono przez trzy kolejne niedziele, poprzedzające Wielki Post. Podczas tego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o dobre i owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po każdej Mszy św. aż do Mszy św. o 18,00.

Do wspólnej modlitwy w dniu dzisiejszym zapraszam w następującym porządku:

– o godz. 13,30 – mieszkańców ul. Zakole i ul. Kantorowickiej

– o godz. 15,00 – Godzina Miłosierdzia dla wszystkich Parafian

– o godz. 16,00 – mieszkańców bloków od 9 do 19

– o godz. 17,00 – mieszkańców bloków od 21 do 23, bloków od 217 do 229 od 80 do 80c oraz Parafian z Zesławic domów jednorodzinnych

– o godz. 17,30 – Nieszpory

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto przenosi nas ostatni raz w klimat Bożego Narodzenia. Kończy się czas śpiewania kolęd.

Msze św. o godz. 8,00  17,00 i 18,00. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy św. Na Mszę św. o 18,00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i ze świecami.

W Kościele powszechnym tego dnia obchodzony jest XXV Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Częścią ofiar z Mszy św. wesprzemy zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat.

A w naszej wspólnocie przypada 27 rocznica erygowania naszej Parafii.

        W środę św. Oskara, biskupa i św. Błażeja biskupa i męczennika z IV wieku, patrona od chorób gardła. Z tej okazji po Mszy św. odbędzie się poświęcenie świec i błogosławieństwo nimi wiernych.

I czwartek miesiąca, to dzień w którym dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Prosimy o nowe i święte powołania. Po Mszy św. Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

        W piątek św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest wzywana jako orędowniczka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi. Po Mszy św. poświęcenie chleba i wody.

        W I piątek miesiąca od godz. 9,00 odwiedziny chorych i starszych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od 16,00. Po Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkanie do bierzmowania.

        W sobotę św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników japońskich z XVI wieku.

W sobotę z racji I soboty miesiąca szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Podczas nabożeństwa po Mszy św. modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Bardzo dziękuję rodzinie Winklerów i Zdziebków z ul. Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.