Kantorowice 24 I 2021

III Niedziela Zwykła

Dziś obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego.

W poniedziałek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, jednego z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko sam zechce otworzyć się na łaskę Bożą.

We wtorek świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów, uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła, do których skierował listy zwane „pasterskimi”. A także XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), kapłana i doktora Kościoła, dominikanina, wielkiego czciciela Jezusa Eucharystycznego.

W czwartek mijają cztery lata od uroczystego ingresu abp Marka Jędraszewskiego do Wawelskiej Katedry, czyli kanonicznego objęcia archidiecezji krakowskiej przez nowego pasterza.

W niedzielę św. Jana Bosko (1815-1888), kapłana. Wszystkie swoje siły poświęcił sprawie wychowania młodzieży. Założył dwa zgromadzenia zakonne salezjańskie, które do dziś oddają się pracy z młodzieżą. Jest patronem wychowawców.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie po każdej Mszy św.

W ubiegłą niedzielę, trzecią miesiąca, wsparliście inwestycje gospodarcze przy naszym kościele kwotą: na tacę 817  i 53 gr, a w 29 kopertach 1950 zł. Bóg zapłać.

Bardzo dziękuję rodzinie Klimasów i Brosiów z ul. Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

Niedziela 24 I od godz. 13,30 Bloki ul. Kantorowicka nr od 223 do 217

Sobota 30 I od godz. 9,00 Bloki ul. G. Morcinka od 9 do 23

Niedziela 31 I od godz. 13,30 Bloki ul. G. Morcinka 80, 80a, 80b, 80c

Chęć przyjęcia kolędy należy wcześniej zgłosić osobiście w zakrystii lub telefoniczne. Możliwy jest też inny termin.

Natomiast pozostałe rodziny z tych rejonów, które nie przyjmują indywidualnych odwiedzin duszpasterskich w domu, zapraszam na wspólną kolędę do kościoła w następującym porządku:

– Sobota godz. 17,00 Msza św. kolędowa dla Zesławic – domów, ul. G. Morcinka – domów, Dłubni, Pola Wróblowego i Starego Gościńca

– Niedziela godz. 9,00 Msza św. kolędowa dla mieszkańców bloków od 9,00 do 23

 Niedziela godz. 12,30 Msza św. kolędowa dla mieszkańców bloków 217 do 223 i od 80 do 80c

To już ostatnie dni kolędy. Gdyby ktoś jeszcze chciał indywidualne odwiedziny kapłana to w tym tygodniu pora na uzgodnienie dogodnego dla siebie terminu.