Kantorowice 17 I 2021

II Niedziela Zwykła

W niedzielę dzisiejszą przypada XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o to, by nastała jedna owczarnia pod jednym Pasterzem.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek św. Józef Sebastian Pelczar, biskup.

– w środę św. Fabian, papież i męczennik i św. Sebastian, męczennik.

– w czwartek św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.

– w czwartek obchodzimy też Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Okazujmy im szacunek, wdzięczność i pomoc, obejmijmy modlitwą zarówno żyjących, jak i zmarłych.

– w niedzielę św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

– W niedzielę będzie obchodzona Niedziela Słowa Bożego.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

Niedziela 17 I od godz. 13,30 – Dłubnia (od Kmiecików do Bochenków)

Sobota 23 I od godz. 9,00 Pole Wróblowe, Stary Gościniec

Niedziela 24 I od godz. 13,30 Bloki ul. Kantorowicka nr od 223 do 217.

Chęć przyjęcia kolędy należy wcześniej zgłosić w zakrystii lub telefoniczne. Możliwy jest też inny termin do uzgodnienia. Natomiast woda święcona jest przez cały rok dostępna w pojemniku kamiennym przy drzwiach głównych kościoła.

Chciałem też przypomnieć, że zgodnie z moją informacją z 27 grudnia i zgodnie z sugestiami z kurii, rodzinom, które nie przyjmują kolędy indywidualnie w domu proponuje się zbiorowe spotkania w kościele poszczególnymi rejonami Parafii i odprawienie wspólnej kolędy.

Pierwsze takie spotkanie dla mieszkańców ul. Zakole i ul. Kantorowickiej odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszam. Inne rejony w późniejszym terminie.

Bardzo dziękuję rodzinie Dubisów i Szczupaków z ulicy Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

Z ubiegłej niedzieli zostało jeszcze kilka gadżetów religijnych od sióstr Elżbietanek, prowadzących dom dziecka w Betlejem. Gdyby ktoś jeszcze chciał nabyć to bardzo proszę.

W piątek na cmentarzu w Grębałowie odbył się pogrzeb śp. Krystyny Kowalskiej z bloku 19, wdowy po śp. Stefanie. Miał 72 lata.