Kantorowice 10 I 2021

Święto Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak już jutro  rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający publiczną działalność Pana Jezusa.

Przy okazji święta Chrztu Pańskiego pragnę przypomnieć wszystkim rodzicom, aby na chrzestnych dla swoich dzieci nie wybierali ludzi niewierzących, niepraktykujących, nieprzyjmujących sakramentów świętych, żyjących w związkach niesakramentalnych i partnerskich, nie chodzących na religię itp. Bo po 1: nie pozwala na to Prawo Kanoniczne. Po 2: czyni się dziecku krzywdę takim chrzestnym. I po 3: ja nie podpisuję fałszywych dokumentów, że ktoś jest wierzącym i praktykującym katolikiem a w rzeczywistości i w praktyce nim nie jest. Tak samo proszę, aby takie osoby nie przychodziły do kancelarii po nieprawdziwe zaświadczenia.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

W niedzielę św. Antoniego, opata i pierwszego pustelnika z III i IV w.

W niedzielę obchodzony jest też XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, naszymi ofiarami na tacę i w kopertach wspieramy prace budowlane przy naszym kościele.

Bardzo dziękuję rodzinie Przeźmińskich i Brosiów z ul. Zakole za troskę o czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

Porządek odwiedzin duszpasterskich:

Niedziela 10 I od godz. 13,30 – Zesławice – domy jednorodzinne

Sobota 16 I od godz. 9,00 – ul. Kantorowicka (od Hutyrów do kościoła)

Niedziela 17 I od godz. 13,30 – Dłubnia (od Kmiecików do Bochenków)

Przypominam że, chęć przyjęcia kolędy należy wcześniej zgłosić w zakrystii lub telefoniczne. Możliwy jest też inny termin.

W środę o godz. 13,00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Czesława Bugajskiego z Zastowa, wdowca po śp. Ewie. Miał 65 lat.

Ogłoszenie Sióstr Elżbietanek …