Kantorowice 27 XII 2020

Święto Świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiejsze ogłoszenia rozpocznę od podziękowań.

– Dziękuję dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach.

– Dziękuję wszystkim za udział w parafialnej akcji zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących.

– Bardzo dziękuję za przygotowanie tegorocznej szopki: Agacie i Mateuszowi Iwasykom, Tomaszowi Kucharskiego, Januszowi Greli i Arturowi Włodarczykowi a także ministrantom: Bartoszowi Wyczesanemu, Olafowi Stefańczykowi i Szymonowi Wyczesanemu.

– Dziękuję rodzinom: Maj, Grela i Witek z ul. Zakole za przedświąteczne porządki w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

– Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, które dotarły do mnie różnymi drogami: ustnie, telefonicznie, przez smsy i mailowo.

– Nade wszystko dziękuję wszystkim, którzy w przedświątecznej bieganinie znaleźli czas na to, co najważniejsze: oczyścili swoje sumienia w sakramencie pokuty i przyjęli nowonarodzonego Jezusa do swojego serca  w Komunii świętej. W Boże Narodzenie rozdałem 233 Komunie święte (rok temu 433, dwa lata temu 476, trzy lata temu 473, cztery lata temu 451, a pięć lat temu 489) natomiast wczoraj 198.

Pozostałe ogłoszenia: Dziś też przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o 9,00 poświęcenie wina. Zachęcam do skosztowania go jako lekarstwa. Dorośli, proszę zabrać do domu przy wychodzeniu.

Jutro święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W czwartek św. Sylwestra, papieża.

W ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszam na godz. 17,00 na Mszę świętą z kazaniem, podsumowującym mijający rok Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Także w intencji Kościoła i Ojczyzny. Każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co Go przepraszać.

W piątek pierwszy dzień Nowego Roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem 54 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Do życia w pokoju powinniśmy dążyć przez cały rok przede wszystkim w naszych rodzinach, w miejscu pracy, w szkole i w naszym sercu.

Msze św. 1 stycznia będę w porządku bożonarodzeniowym. Przypominam, zwłaszcza tym, którzy nie będą spać przez całą noc, że tego dnia należy uczestniczyć we Mszy św., bo jest to święto obowiązkowe.

Jest to zarazem I piątek miesiąca. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi świętejOdwiedziny chorych w domach dopiero po Mszy św. o 12,30. Oczywiście nie ma postu.

W sobotę świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, żyjących w IV wieku.

Z racji I soboty miesiąca podczas nabożeństwa oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa.

W niedzielę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

I jeszcze informacje na temat tegorocznej wizyty duszpasterskiej – kolędy:

Przede wszystkim nie ma jakichś odgórnych wytycznych, co do kolędy. Są natomiast pewne sugestie.

Po pierwsze: kolędę można przenieść na następne miesiące, gdy pandemia osłabnie.

Po drugie: rodziny, które chcą już teraz przyjąć wizytę duszpasterską proszone są o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub telefonicznie.

I po trzecie: sugeruje się też zbiorowe spotkania w kościele poszczególnymi rejonami Parafii i zrobienie wspólnej kolędy. Na dzień dzisiejszy można wybrać wariant drugi czyli zgłosić chęć przyjęcia indywidualnie kolędy.

Przy wychodzeniu z kościoła proszę zabrać, kto jeszcze nie ma, dla siebie czy dla znajomych, świąteczny numer lokalnego pisma dla mieszkańców Zesławic i Kantorowic pod tytułem OZI ZIK.