Kantorowice 20 XII 2020

IV Niedziela Adwentu

Po Mszy św. o 9,00 poświęcimy szopki, żłóbki i figurki Dzieciątka Jezus oraz sianko na stół wigilijny. Sianko proszę zabrać do domu.

W środę po południu odbędzie się adwentowa spowiedź przedświąteczna w godzinach od 15,00 do 18,00 z przerwą od 16,30 do 17,00. Nie zapomnijmy o naszym osobistym spotkaniu z Chrystusem w sakramencie pokuty i o tym, żeby naprawdę narodził się w naszym sercu przez przyjęcie Go w Komunii świętej w czasie świąt.

W związku ze spowiedzią roraty w tym dniu wyjątkowo będą o godz. 18,00. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Wigilia Bożego NarodzeniaOstatnie roraty o godz. 8,00. Od godz. 7,30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W czwartek też kończy się nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritasu.

Zachęcam do godnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, wspólna modlitwa, łamanie się poświęconym opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Otwórzmy dla Niego jak najszerzej nasze serca, domy i rodziny.

O północy Pasterka. Zapraszam do licznego udziału, aby być pierwszymi, którzy przywitają nowonarodzonego Zbawiciela. Podczas Pasterki, jak co roku, zebrane ofiary są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.

W okresie Bożego Narodzenia, aby wszystkim wiernym umożliwić udział we Mszy św., przy zachowaniu obowiązujących przepisów, w niedziele i święta będą odprawiane dwie dodatkowe Msze św. tj. o 7,30 rano i 12,30 w południe.

W Boże Narodzenie od godz. 12,00 chciałbym odwiedzić chorych i starszych w domach, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni.

W drugi Dzień Narodzenia Pańskiego Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku bożonarodzeniowym. Po Mszy św. o 9,00 poświęcenie owsa. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pomimo różnych trudności, św. Józef i Maryja potrafili w swoim życiu całkowicie zawierzyć Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina jest dla nas przykładem i wzorem do pokonywania codziennych trudności w naszych rodzinach.

W tym dniu przypada także święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o  9,00 poświęcenie wina. Zachęcam do skosztowania go jako lekarstwa.

Bardzo dziękuję rodzinie Pazdalskich i Grelów z ul. Zakole za troskę o porządek i czystość w naszej świątyni. Proszę następne rodziny.

Przy wychodzeniu z kościoła proszę zabrać dla siebie czy dla znajomych nowy, świąteczny numer lokalnego pisma dla mieszkańców Zesławic i Kantorowic pod tytułem OZI ZIK.