Kantorowice 13 XII 2020

III Niedziela Adwentu

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z języka łacińskiego oznacza: „Radujcie się”. Jesteśmy dziś zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi, aby nas zbawić.

Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej troski o własną rodzinę. Rodzina jest pierwszym i podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Dziś przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

Jutro św. Jana od Krzyża, karmelity, żyjącego w XVI w, jednego z największych mistyków i teologów duchowości.

Od 17 grudnia rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa. Ale Boże Narodzenie to nie tylko historyczne przyjścia Chrystusa, lecz nade wszystko nasze osobiste spotkanie z Nim.

By lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy, jaką jest Narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszam na Msze św. roratnie, które są odprawiane w tygodniu o 17,00, a w niedziele o 9,00. Na Roratach od środy odprawiana będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00 poświęcenie sianka na stół wigilijnyszopek, żłóbków i figurek Dzieciątka Jezus.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, nasze ofiary przeznaczymy na prace wykonane w tym roku przy kościele.

Równocześnie chciałem przypomnieć, że co roku od kilku lat odbywa się ogólnoparafialna zbiórka ofiar w domach i mieszkaniach na cele inwestycyjne Parafii. W tym roku też była zaplanowana na kwiecień, ale w związku z pandemią nie odbyła się ani wtedy, ani w późniejszym terminie. Jest to co roku spory zastrzyk gotówki, bo ponad 20 tysięcy zł, na różne prace remontowo-budowlane. W tym roku tych pieniędzy nie ma, a jednocześnie w ciągu roku trwały prace przy ogrodzeniu. Stąd część wykonanych prac jest niewypłacona.

Zwracam się więc z prośbą do Parafian, ludzi dobrej woli, o wsparcie tych inicjatyw, tak jak w poprzednich latach, ale tym razem ofiarami w kopertach na tacę lub na konto parafialne, jeżeli chcecie i możecie. Bóg zapłać!

Jeszcze do Wigilii włącznie trwa nasza parafialna akcja pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących. Można też jeszcze nabyć świecę wigilijną Caritasu.

Opłatki wigilijne będą roznoszone dziś od 12,00 we wszystkich blokachPracownicy Parafii składają podziękowanie za życzliwe przyjęcie ich z opłatkami i za składane przy tej okazji ofiary, które są częścią ich wynagrodzenia za całoroczną pracę w kościele. Opłatki można też nabyć w zakrystii.

Bardzo dziękuję rodzinom: Paos i Wójcik z ul. Zakole za sprzątanie kościoła. Równocześnie dziękuję rodzinom: Zybura i Kuśnierz, bo przed dwoma tygodniami zapomniałem podziękować. Proszę następne rodziny.

        Przy wychodzeniu z kościoła proszę zabrać gazetę Dobre Nowiny na temat Adwentu i Bożego Narodzenia.