Kantorowice 6 XII 2020

II Niedziela Adwentu

Dziś, w II Niedzielę Adwentu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze, tam żyjących.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Msze św. roratnie codziennie o 17,00, a w niedziele o 9,00. Zapraszam do uczestnictwa.

Jutro św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8,00  17,00 i 18,00. Na Mszy św. o 18,00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

W tym dniu między godziną 12 a 13 w wielu kościołach organizowana jest „Godzina Łaski” i bardzo wielu wiernych przychodzi na modlitwę.

U początków „Godziny Łaski” są objawienia Matki Bożej we włoskim Montichiari – Fontanelle. Najszerzej z tych objawień znana jest prośba Maryi, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., powiedziała:

 Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świataDzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski…”

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Na prośbę Parafian nasz kościół od 12,00 do 13, 00 będzie otwarty.

W środę św. Jana Diego.

W czwartek Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Od 16,30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W piątek, z racji II piątku miesiąca, o 16,30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i Msza św. ofiarowana za zmarłych wypominanych.

W sobotę Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

W niedzielę św. Łucji, dziewicy i męczennicy z czasów cesarza Dioklecjana, patronki niewidomych i chorych na oczy.

W niedzielę przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

Rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże w cenie nie mniej niż 12 zł., małe przynajmniej 6 zł.

Opłatki wigilijne będą roznoszone w następującym porządku:

– dziś od 12,00  wszystkie bloki są odwołane !!!

– sobota od 9,00 – ul. Stary Gościniec i Pole Wróblowe oraz ul. Kantorowicka i ul. Zakole

– niedziela od 12,00 – wszystkie bloki.

Bardzo dziękuję rodzinie Szewczyków i Bogaczów z ul. Zakole za troskę o porządek i czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.

        Przy wychodzeniu z kościoła proszę zabrać gazetę Dobre Nowiny na temat nowego Adwentu i Bożego Narodzenia.