Kantorowice 29 XI 2020

I Niedziela Adwentu

         W dzisiejszą, I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jest on drugim rokiem trzyletniego cyklu pt. „Eucharystia daje życie.”

        Adwent to czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Pierwsza jego część (do 16 grudnia) kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga (od 17 grudnia) ku Bożemu Narodzeniu.

        Wieniec adwentowy z 4 świecami, symbolizuje 4 tysiące lat oczekiwania i 4 niedziele Adwentu. Patronkę Adwentu – Maryję, symbolizuje świeca, zwana roratką.

        Zapraszam do uczestnictwa w roratach codziennie o 17,00, a w niedziele o 9,00 dorosłych, młodzież oraz dzieci z zapalonymi lampionami. Przez okres Adwentu będzie odprawiana także druga Msza św. (nie roraty) o godz. 18,00. Dobrze przeżyjmy ten wyjątkowy czas.

Jutro przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

W czwartek św. Franciszka Ksawerego, jezuity, jednego z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu. Żył w XVI wieku.

I czwartek po Mszy św. „Godzina święta” – Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dziękujemy Bogu za dar Jego obecności i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne a także za naszą Ojczyznę i Kościół.

W piątek św. Barbary, patronki górników.

I piątek odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9,00. Spowiedź święta od 16,00. O 17,00 Msza św. roratnia z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

W I sobotę miesiąca zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi i modlimy się w intencji rodzin oczekujących na urodziny dziecka.

W II niedzielę Adwentu obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W niedzielę też przypada św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Spróbujmy choć trochę go naśladować.

Po Mszy św. o godz. 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Od dziś rozprowadzamy świece wigilijne Caritasuduże w cenie przynajmniej 12 zł i małe w cenie nie mniej niż 6 zł.

W okresie Adwentu, jak w poprzednich lat, organizujemy pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Artykuły spożywcze, nie psujące się, można przynosić aż do Wigilii włącznie i zostawić przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu do naszych domów i mieszkań dotrą pracownicy Parafii z opłatkami wigilijnymi. Pamiętajmy, że ofiary składane z tej okazji są częścią ich wynagrodzenia za całoroczną pracę w kościele. Za chwilę opłatki zostaną poświęcone. Opłatki będą roznoszone w następującym porządku:

     – sobota od godz. 9,00 – Dłubnia, Zesławice i ul. G. Morcinka – domy jednorodzinne

     – niedziela od godz. 12,00 – wszystkie bloki, zarówno przy ul. G. Morcinka jak i przy ul. Kantorowickiej. Dalszy ciąg podam za tydzień. Oczywiście, ze względu na panującą sytuację, opłatki można też nabywać w zakrystii po Mszach świętych.

        Artur Włodarczyk jest wolontariuszem fundacji DKMS. Poszukuje osób chętnych zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych. Osoby zainteresowane odsyłam do tablicy ogłoszeń lud do bezpośredniego kontaktu z Arturem do następnej niedzieli włącznie.