Kantorowice 8 XI 2020

XXXII Niedziela Zwykła

         W niedzielę dzisiejszą  przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Republika Środkowoafrykańska (RŚA) – Przywrócić nadzieję!

         Jutro przypada rocznica poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest matką i głową wszystkich kościołów. Kościół ten posiada aż trzy tytuły: obok Chrystusa Odkupiciela, także św. Jana Ewangelisty oraz św. Jana Chrzciciela. Bazylika ta jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży.

 We wtorek św. Leona Wielkiego (ok. 400-461), papieża i doktora Kościoła.

        W środę obchodzimy wielkie narodowe Święto 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, w 1918 roku Polska stała się krajem wolnym i niepodległym. Zapraszam na godz. 17,00 na Mszę św. podczas której będziemy się modlić o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

W środę przypada wspomnienie św. Marcina z Tours (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu prowadził życie mnicha, potem został biskupem.

W czwartek św. Jozafata (1580-1623), biskupa i męczennika. Pół godziny przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W piątek świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających za Bolesława Chrobrego. Są oni pierwszymi świętymi polskimi męczennikami.

W drugi piątek miesiąca o 16,30 Różaniec z wypominkami i Msza św. żałoba za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

W niedzielę, trzecią miesiąca, naszymi ofiarami na tacę i w kopertach wspieramy prace przy budowie ogrodzenia przy naszym kościele.

W niedzielę będziemy przeżywać IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32).

Bardzo dziękuję rodzinie Ozdobów i Marcinków z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny.

We wtorek o godz. 13,00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Edwarda Węgrzeckiego z ul. Kantorowickiej, męża pozostałej Anny. Miał 88 lat.