Kantorowice 1 XI 2020

XXXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Wszystkich Świętych

         W dniu dzisiejszym oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy przebywają już w chwale nieba.

         Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19 odpust zupełny przewidziany na dziś i jutro za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła można uzyskać także w innym dowolnym dniu listopada i ofiarować go za zmarłych. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca świętego.

Natomiast odpust zupełny przewidziany od 1 do 8 listopada możemy uzyskać dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i po spełnieniu pozostałych warunków także w ciągu innych dowolnych 8 dni listopada.

Do 8 listopada przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych podczas wypominków jednorazowych.

Jutro Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za tych wszystkich, którzy, choć są pewni zbawienia, to jednak potrzebują jeszcze naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary, zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.

Msze św. w naszym kościele o godz. 8,00  17,00 i 18,00.

W środę św. Karola Boromeusza (1538-1584), biskupa i wielkiego reformatora Kościoła z czasów Soboru Trydenckiego. W tym dniu przypadają imieniny Ojca Świętego Jana Pawła II.

        W I czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu także w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła.

I piątek miesiąca, dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 9,00 odwiedziny chorych i starszych w domach. Okazja do spowiedzi świętej od 16,00. O 17,00 Msza św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie dla bierzmowanych.

W sobotę po Mszy św. podczas nabożeństwa oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP i modlimy się w intencji rodzin oczekujących potomstwa z racji I soboty miesiąca.

W niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Parafia św. Jana Pawła II na os. Ruczaj w Krakowie, budująca nowy kościół, przesyła podziękowanie za ofiarowanie jej przez naszą Parafię podczas konsekracji naszej świątyni kompletu 4 ornatów.

Wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa dziękują za serdeczne przyjęcie ich w dniu 18 października i za zbiórkę ofiar na rozbudowę Centrum Młodzieżowego Don Bosco w Sierra Leone, podczas której zebrano 1 436,78  zł.

Ja natomiast dziękuję za ofiary z 3 niedzieli października na ogrzewanie kościoła. Na tacę złożyliście 376 zł i 57gr, a w 26 kopertach 1750 zł.

Urwał się łańcuch sprzątających kościół na Wiejskim Zakątku. Wobec powyższego jeżeli są tam jeszcze rodziny, które poczuwają się do obowiązku troski o swój kościół, to bardzo proszę o zgłoszenie tej woli dziś w zakrystii. Dotyczy to również bloku 217 i 217a. W przeciwnym razie ze sprzątaniem kościoła przenosimy się do Kantorowic i zaczynamy od domów koło kościoła.