Kantorowice 25 X 2020

XXX Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy 12 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Powoli dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dziś różaniec o 17,30, a w tygodniu po Mszy św. o 17,00. Do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam w tym tygodniu szczególnie dzieci i młodzież, których do tej pory prawie nie było widać na różańcu:                                                                                                           – jutro klasy I, II i III   – we wtorek klasy IV i V   – w środę klasy VI i VII          – w czwartek klasy VIII – w piątek młodzież szkół średnich. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.

        W środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon był określany jako „gorliwy”. Natomiast Juda z przydomkiem „Tadeusz” czyli „odważny” jest wzywany jako patron od spraw beznadziejnych.

        Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem różańcowym.

        Przed nami pierwsze dni listopada. Zawsze pamiętajmy o miejscu spoczynku naszych zmarłych, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. Słowa te wypowiadamy za każdym razem, gdy odmawiamy wyznanie wiary. Mówimy wtedy: „Wierzę… w ciała zmartwychwstanie”. Stała troska o groby naszych bliskich jest wyrazem tej właśnie wiary.

W niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Przed Mszami św. wypominki jednorazowe.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Odpusty za zmarłych:

1. – wierni, którzy nawiedzą kościół, 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca świętego.

2. – wierni, którzy pobożnie nawiedza cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

         Dziękuję Katarzynie Ragan z bloku 221 z ul. Kantorowickiej i Davidowi Offord z Adelajdy z Australii za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tych ostatnich dniach byli sercem i myślą przy mnie, a kontaktując się ze mną w różnoraki sposób, zapewniali o modlitwie w mojej intencji i tym zapewnieniom pozostali wierni. Dziękuję także tym wszystkim, którzy w tym czasie wyrażali chęć i dobrą wolę służenia mi pomocą.

Szczególnie dziękuję księdzu Januszowi Rabiniakowi z Arki Pana, kapelanowi ze szpitala Rydygiera, który nie tylko zastępował mnie tu w kościele, ale także służył mi pomocą w szpitalu. Dziękuję także ks. Tadeuszowi Noskowi za zastępowanie mnie przy ołtarzu. Dziękuję panu doktorowi Januszowi Majchrzakowi, który był przy mnie pierwszy zaraz po nieszczęśliwym zdarzeniu i Arturowi Włodarczykowi, który zajął się kościołem i plebanią podczas mojej nieobecności. Wszystkim Bóg zapłać!