Kantorowice 18 X 2020

XXVIII Niedziela Zwykła

Przypadająca dziś Niedziela jest Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Z tej okazji gościmy w naszej Parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielili się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na rozbudowę centrum dla dzieci ulicy w Sierra Leone. W naszych modlitwach w tym tygodniu pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy w dalekich krajach dają świadectwo o Chrystusie. W intencji misji będziemy się modlić podczas nabożeństw różańcowych.

W całej Polsce, również w naszej Parafii, odbywa się dzisiaj badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. Dominicantes i Comunicantes tzn. uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię świętą.

Dzisiaj również święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Dziś różaniec o 17,30, a w tygodniu po Mszy św. o 17,00.

Dzisiejsze ofiary składane na tacę i w kopertach są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Jutro bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

We wtorek uroczystość św. Jana Kantego (1390-1473), kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
W czwartek św. Jana Pawła II, papieża.
W niedzielę za tydzień przeżywamy 12 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Bardzo dziękuję rodzinie Byrskich z bloku 221 z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.