Kantorowice 11 X 2020

XXVIII Niedziela Zwykła

Obchodzimy dziś w naszej ojczyźnie XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”W ramach obchodów tego Dnia odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Za chwilę usłyszymy krótkie świadectwo jednego ze stypendystów, czyli tych, którzy z tego funduszu korzystają. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może po Mszy św. złożyć swoją ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

Trwa październik– miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o 17,00, a w niedziele o 17,30.

Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro bł. Jana Beyzyma, kapłana, apostoła trędowatych na Madagaskarze.

We wtorek bł. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), kapłana, który dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym.

W środę św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, której zawdzięczamy nabożeństwo I piątków miesiąca.

W środę naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy życzliwością i modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

W czwartek św. Teresy od Jezusa (1515-1582), dziewicy, zakonnicy i doktora Kościoła, wielkiej mistyczki, która zreformowała zakon karmelitański.

W piątek św. Jadwigi Śląskiej (1174 lub 1179-1243), żony Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia.

W tym dniu,16 października, przypada 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z różańcem.

W sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego (†ok. 117), biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następcy św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria).

W niedzielę święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

        W najbliższą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Z tej okazji  będziemy gościć w naszej Parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na rozbudowę centrum dla dzieci ulicy w Sierra Leone.

Również za tydzień w całej Polsce, także w naszej Parafii, odbędzie się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. Dominicantes i Comunicantes tzn. uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię świętą.

W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary na tacę i w kopertach przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Bardzo dziękuję rodzinie Czyżyckich i Marciniaków z bloku 221 z ul. Kantorowickiej za troskę o czystość w naszej świątyni w mijającym tygodniu. Proszę następne rodziny z tego osiedla.