Kantorowice 13 IX 2020

XXIV Niedziela Zwykła

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się dzisiaj XXVIII Pielgrzymka Rodzin.

Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią X Tygodnia Wychowania, który również dzisiaj rozpoczynamy. Postarajmy się, szczególnie w tym tygodniu, znaleźć dodatkowy czas dla naszych dzieci i młodzieży, porozmawiać na temat tego, co ich interesuje lub niepokoi, czego od nas oczekują. Nie żałujmy czasu dla nich, gdyż jest to najważniejsza inwestycja dla nas i dla całego społeczeństwa.

Jutro przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna, który przed bitwą z Maksencjuszem  ujrzał płonący krzyż i napis: „W tym znaku zwyciężysz”. I wkrótce okazało się, że krzyż stał się symbolem zwycięstwa, bo Konstantyn pokonał Maksencjusza. W 313 roku cesarz ogłosił edykt wolnościowy, kładący kres prześladowaniom religijnym, a krzyż stał się symbolem chrześcijaństwa.

W Bazylice w Mogile rozpoczynają się uroczystości ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na plakacie pod chórem.

We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W środę świętych Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

W czwartek św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęśnego Felińskiego, biskupa.

W czwartek przypada 81 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polskiej młodzieży. Dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

W piątek po Mszy św. porannej Nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

W piątek zapraszam wszystkich Parafian na XV już Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Mogiły. Wyruszamy od kościoła o godz. 15,00. Mamy do przebycia niewiele ponad 7 km. Na wysokości restauracji Błękitna Laguna wejdziemy w ul. Wańkowicza i przez Krzesławice dojdziemy do Mogiły. O godz. 17,00 będzie Droga Krzyżowa w ogrodzie, a o 18,00 Msza św. z uczczeniem relikwii krzyża świętego. Tych, którzy nie mogą iść pieszo, zapraszam, by dojechali do Mogiły.

W sobotę św. Januarego, biskupa i męczennika.

W niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii ośmiodniowe Misje święte, przygotowujące nas do historycznego wydarzenia dla naszej wspólnoty, jakim będzie konsekracja naszej świątyni.  Na wszystkich Mszach św. nauki ogólne dla wszystkich. Dokładny program misji podam za tydzień. Misje poprowadzą ks. dr Andrzej Kielian i ks. dr Stanisław MieszczakKonsekracji dokona Metropolita Krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski w niedzielę 27 września o godz. 17,00.

W niedzielę świętych Andrzeja Kim Taegon (†1839), kapłana koreańskiego, Pawła Chong Hasang, kleryka koreańskiego, i Towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską  podczas prześladowań chrześcijan w XIX wieku.

        W następną, trzecią niedzielę września, obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.

        W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami w kopertach i na tacę wspieramy wykonywane obecnie prace, związane z ogrodzeniem kościoła.

Bardzo dziękuję nowożeńcom za troskę o czystość naszej świątyni w mijającym tygodniu. Teraz wracamy ze sprzątaniem na Wiejski Zakątek.