Kantorowice 7 VII 2024

XIV Niedziela Zwykła

       Po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

       Dziś przypada wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów.

       Jutro św. Jana z Dukli (1414-1484), kapłana, franciszkanina.

       W czwartek święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.

W piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (974-1009), biskupa i męczennika.

       W piątek, II miesiąca, o 17,30 różaniec za zmarłych z wypominkami i Msza św. żałobna za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

       W sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

       W niedzielę św. Henryka, cesarza.

       Bardzo dziękuję rodzinie Skrzekuckich i Stefańczyków z ulicy Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele. Proszę następne rodziny z tego rejonu.

       W czwartek na terenie naszej Parafii odbędzie się już po raz dziewiąty zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. elektro-śmieci, z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom w krajach misyjnych. Ulotkę na ten temat i jak jeszcze inaczej można pomóc, proszę zabrać przy wychodzeniu od ministranta.

      Po godz. 15,00 w czwartek przejedzie samochód przez ul. Zakole, Kantorowicką, Pole Wróblowe, Dłubnię, Zesławice domy i obok byłej siedziby MOPS-u przy bloku 15 i zbierze pozostawiony przy posesjach w widocznym i dostępnym dla samochodu ciężarowego miejscu wspomniany sprzęt.

Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzę dobrego i owocnego przeżycia tego czasu. Nigdy i nigdzie nie zapominajmy o wielkim obowiązku katolika spotkania z Panem Bogiem na Mszy św. niedzielnej.