Kantorowice 23 VI 2024

XII Niedziela Zwykła

         Po południu o 17,30 nabożeństwo czerwcowe.

Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki świadek Bożej Prawdy, który za nią oddał swoje życie. Przy tej okazji warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą.

W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek wspomnienie NMP, Matki Nieustającej Pomocy.

W piątek św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i PawłaMsze św. będą o 8,00 i 18,00. Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.

W tym dniu przypada 27 rocznica święceń biskupich arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Przed nami ostatnie dni miesiąca czerwca, który poświęcony jest Najświętszemu Serca Pana Jezusa. W niedzielę o 17,30 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

       Bardzo dziękuję rodzinom: Zbroja i Ozdoba z ulicy Kantorowickiej za troskę o czystość w naszym kościele. Proszę następne rodziny.

Swoją ofiarność i troskę o sprawy gospodarcze naszej Parafii wyraziliście w ubiegłą, 3 niedzielę miesiąca, składając na potrzeby materialne naszej wspólnoty na tacę 742 zł. i 7 gr. A 35 rodzin z budżetu rodzinnego przekazało w kopertach 2 570 zł. Bóg zapłać.

Dla wielu z nas rozpoczął się czas wypoczynku. Starajmy się mądrze wykorzystać ten okres. Gdziekolwiek będziemy pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Przypominam również, że sobotnia Msza św. wieczorna jest już Mszą św. niedzielną.

Poproszono mnie o ogłoszenie, że Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: Osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w najbliższy czwartek, 27 czerwca o godz. 16,15 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.