Kantorowice 29 V 2022

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

         Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.

         Natomiast najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Codziennie na początku nabożeństwa Nowenna do Ducha Świętego.

        Po południu o 17,30 Nabożeństwo majowe.

Dziś przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 Jutro św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika i św. Zdzisławy.

 We wtorek święto Nawiedzenia NMP. To również ostatni dzień maja. O 18,00 Msza św. i zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana JezusaNabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. a w niedziele o 17,30. Zachęcam do uczestnictwa.

W środę św. Justyna, męczennika.

W tym dniu mamy też Dzień Dziecka. Pamiętajmy o najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim dbajmy o ich wzrost duchowy i religijny.

I czwartek miesiąca dziękujemy za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

         W I piątek miesiąca od 9,00 rano będę odwiedzał chorych i starszych w domach. Po południu spowiedź święta od 17,00. Msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie do bierzmowania.

       W tym dniu przypada wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy (†1886), męczenników z Ugandy w Afryce.

W sobotę o godz. 11,00 ks. bp Janusz Mastalski w Prusach udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z klas 8 i z I klas szkoły średniej.

I sobotę miesiąca podczas nabożeństwa modlimy się także za rodziców oczekujących na narodziny dziecka.

W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Dzień Pięćdziesiątnicy.

W niedzielę po Mszy św. o 9,00 zmiana tajemnic różańcowych.

W niedzielę przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy.

Bardzo dziękuję rodzinie Krawczyków, Sułkońskich, Markiewiczów i Kowalskich z ul. Kantorowickiej z Wiejskiego Zakątka za troskę o czystość naszego kościoła w tym tygodniu. Proszę następne rodziny.

W dniu dzisiejszym od godz. 14.00 w Klubie Zakole odbędzie się cykliczna impreza pt. „Święto Rodziny Krakowskiej”. Każdy znajdzie coś dla siebie, będą gry i zabawy na wolnym powietrzu, konkursy tematyczne w Klubie, turniej tenisa stołowego, przymiarki kostiumów teatralnych i wiele innych działań. Serdecznie zapraszamy!